EL ARTE DE CANTAR – WARSZTAT

"EL ARTE DE CANTAR" - WARSZTATY WOKALNE W WARSZAWIE RAMACH:
ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES

UWAGA:
W tej chwili zajęcia odbywają się ONLINE na platformie ZOOM.
Chętnych proszę o Kontakt

EL ARTE DE CANTAR to warsztaty wokalne prowadzone przez Annę Riveiro w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES. Zajęcia mają charakter stałych warsztatów śpiewu i odbywają się we środy: 19.00–20.30  (tej chwili zajęcia odbywają się "online").

Warsztaty odbywają się w niewielkiej grupie i są wyjątkową okazją zarówno do rozwoju głosu pod profesjonalną opieką jak też zetknięcia z pięknym, mało znanym w Polsce repertuarem. Repertuar realizowany jest w cyklu półrocznym, a na podsumowanie rocznej pracy odbywa się zazwyczaj koncert.
Hiszpania 150-1
Celem zajęć prowadzonych przez Annę Riveiro jest rozwijanie możliwości wokalnych, poprzez autorskie ćwiczenia emisyjne i oddechowe (patrz też: lekcje śpiewu) oraz praca nad repertuarem związanym przede wszystkim z muzyką dawnej Hiszpanii (pieśni sefardyjskie, starohiszpańskie), muzyką żydowską (pieśni hebrajskie), a także z muzyką krajów Ameryki Łacińskiej.
 
Pieśni proponowane podczas warsztatów dają możliwość swobodnej ekspresji – pomagają wydobyć emocje i otworzyć głos. Wyjątkową pozycją repertuarową są mało znane w Polsce pieśni sefardyjskie, czyli pieśni Żydów hiszpańskich, w których Anna Riveiro specjalizuje się od wielu lat.
 
Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoją technikę i kreatywność wokalną jak też poszerzyć horyzonty muzyczne. Jednocześnie zajęcia dają możliwość doświadczenia radości, jaką daje śpiew zespołowy, oraz satysfakcji ze wspólnego muzykowania.
 
Uczestnikami zajęć są osoby w różnym wieku: młodzież, studenci, dorośli (bez limitu wieku). Najlepszym momentem zgłoszenia się na zajęcia jest październik. Jednak poza tym terminem też istnieje możliwość przyłączenia się do zajęć (w miarę wolnych miejsc i po wcześniejszej konsultacji).
 
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt.
Ilość miejsc ograniczona.
Zajęcia płatne za miesiąc z góry (miesięcznie/4 zajęcia).
 
KONTAKT_1_S1-male

A oto, jak o zajęciach mówią uczestnicy:)

Ania, czyli nasza „maestra”
Wszyscy z zespołu przez to przechodzili… Każdy wyobrażał sobie to wiele razy zanim to zrobił, myślał jak wypadnie i czy się nada czy odejdzie z kwitkiem… Mówię oczywiście o przesłuchaniu, czyli o takim małym sprawdzianie, jaki nasza maestra robi każdemu zanim przyjmie go do zespołu. Ja doskonale pamiętam swoje, jak potwornie bałam się, że wypadnę beznadziejnie i okaże się, że może jednak lepiej nie otwierać ust i nie wydawać dźwięków, żeby nie straszyć ludzi… A najbardziej bałam się oceny z ust śpiewaczki, która być może powie mi, żebym jednak znalazła sobie inne hobby… Dlatego kiedy po raz pierwszy szłam do Ani, żeby pokazać swój głos (lub jego brak, wtedy nie byłam tego pewna), wyobrażałam sobie różne rzeczy, w tym surową panią nauczycielkę, która będzie kazała mi śpiewać rzeczy niemożliwe…

Agnieszka-150x150

Pamiętam moment, w którym Ania otworzyła mi drzwi i… zobaczyłam niezwykle sympatyczną osobę, która w niczym nie przypominała mojej urojonej surowej pani śpiewaczki. Zaprosiła mnie do środka, porozmawiałyśmy a potem nie wiem jak to się stało, ale udało się jej bez większego problemu zachęcić mnie do wydania dźwięków przy pianinie i… przeszłam test. Do tej pory wspominam go bardzo miło, bez stresu, a to wszystko dzięki Ani.
Nasza maestra właśnie taka jest, nie wiem jak to robi, ale każdego potrafi zachęcić do maksymalnej pracy, daje nam wiarę, że możemy coś śpiewać jeszcze lepiej. Nigdy nie krytykuje (mówi tylko „No.. prawie”), bardzo często chwali, co dodatkowo nas motywuje.
Dzięki niej nie tylko chcemy śpiewać coraz lepiej, a wiemy, że żeby to robić musimy współpracować ze sobą, dlatego mamy w zespole tak niesamowitą atmosferę, staramy się sobie pomagać, żeby głosy ze sobą stroiły. Zresztą i tak nic nie ukryje się przed czujnym uchem Ani, która potrafi wyłowić z utworu jedną fałszywą nutkę ukrytą w pojedynczym głosie, zawsze nas to zaskakuje, ale przez to wiemy, ze musimy być czujni…
 
Prywatnie nasza Ania (tak zawsze ją nazywamy, kiedy nie słyszy) jest niezwykle sympatyczną osobą, bardzo wesołą i otwartą, przez co nasze zajęcia są prawdziwą przyjemnością, gdyż oprócz ciężkiej pracy i ćwiczeń możemy liczyć, na co najmniej 10 minut śmiechu, który podobno jest świetnym ćwiczeniem przepony, a ta podobno przydaje się do wydawania wysokich dźwięków… 🙂

Agnieszka2-150x150

Poza śpiewem i grą na gitarze oraz harfie średniowiecznej Ania ma wiele innych pasji, przez co jest bardzo ciekawą osobą: tańczy flamenco, tango i inne tańce latynoskie (których czasem uczy nas na warsztatach), maluje, a w wolnych chwilach… sadzi i przesadza kwiaty (kocha zwłaszcza niecierpki, które wymagają szczególnej troski :-)).
Wydaje mi się, że Ania wniosła do życia każdego z nas coś nowego, zaszczepiła w nas miłość do muzyki dawnej, dała wiarę, że możemy śpiewać razem i robić to dobrze. Wiele osób dzięki niej zaczęło uczyć się języka hiszpańskiego. Najwspanialsze jednak jest to, że dzięki niej znalazła się grupa ludzi, którzy co tydzień z przyjemnością przychodzą na zajęcia.
Agnieszka Kostera-Kosterzewska

H_Tkaczyk-150x150

Świat jest piękny, ale że tak piękne będą przeżycia, jakie daje muzyka wykonywana w naszym zespole, to nie wiedziałam. Ile radości i zadowolenia dają mi zajęcia prowadzone przez Anię, która jest osobą bardzo miłą i ciepłą. Pogodna atmosfera, jaka panuje w czasie zajęć sprawia, że jesteśmy szczęśliwe i zadowolone z tego czasu, jaki spędziłyśmy razem. Jeżeli tylko masz słuch, głos i wyczucie rytmu, to już Ania wydobędzie z Ciebie miłość  do śpiewu, która w Tobie drzemie. Nawet o tym nie wiesz, więc przyjdź i przekonaj się!!

Hanna Tkaczyk

Osobą, która przyczyniła się do stworzenia tego projektu jest Basia Zieleńska: Ośrodek Twórczy Muzyka Duszy muzykaduszy.pl