ANNA RIVEIRO VOCAL STUDIO

ANNA RIVEIRO VOCAL STUDIO

Serdecznie zapraszam na lekcje indywidualne oraz warsztaty wokalne, które prowadzę ONLINE (przez SKYPE, MESSENGER, ZOOM) oraz stacjonarnie w Warszawie. Wszystkie zajęcia prowadzę w oparciu o wieloletnie doświadczenie wokalne, sceniczne, dydaktyczne i psychologiczne. Uczestnikami zajęć online: „Śpiew Bez Granic” są osoby z różnych zakątków kraju i całego świata (patrz: Relacje uczniów...)

Nauka śpiewu dostępna jest dla wszystkich: początkujących i zaawansowanych. Moimi uczniami są zarówno przygotowujący się do występów wokaliści czy aktorzy jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze śpiewem. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie i holistycznie pod względem systemu pracy i doboru ćwiczeń. Istnieje też możliwość nauki śpiewu z towarzyszeniem gitary.

Przygotowuję wokalistów do nagrań płytowych jak też konsultuję nagrany już materiał pod kątem wydania płyty. Udzielam konsultacji koncertującym wokalistom i aktorom przygotowującym się do występów, sesji nagraniowych etc. Pomagam też osobom przygotowującym się do egzaminów do szkół muzycznych oraz do konkursów wokalnych.

Istnieje możliwość nauki pieśni z mojego repertuaru koncertowego, m.in: pieśni sefardyjskich, hiszpańskich i hebrajskich.
Nauce pieśni towarzyszy praca nad właściwą dla danego gatunku ekspresją, barwą, a także charakterystycznymi rytmami, zdobnictwem i interpretacją.

 

 
 fot. Marta Rybicka
 
fot. Marta Rybicka
 
Jak się ma dobrą technikę to i pod wodą można zaśpiewać!:)
 
fot. Stefan Rutkowski
 

Naukę śpiewu opieram na naturalnej emisji, która pozwala na swobodne wydobycie głosu w pełnej jego skali i znajduje zastosowanie w każdym stylu śpiewania - od klasyki poprzez muzykę dawną, ludową i etniczną aż po różne warianty muzyki rozrywkowej. Podczas swojej drogi artystycznej studiowałam wiele technik wokalnych i uczę korzystając z wiedzy o najlepszych technikach do rozwoju emisji głosu. Potrafię też zdiagnozować przyczyny problemów wokalnych oraz skutecznie pomóc w ich rozwiązaniu.

Stosując naukę swobodnej emisji w całej rozpiętości skali głosu pomagam m.in:
-zwiększyć skalę swojego głosu i osiągnąć bez wysiłku zarówno wysokie jak i niskie dźwięki
-wyrównać rejestry wokalne i zlikwidować “przerwy w głosie” oraz „załamania głosu”
-operować oddechem i śpiewać dłuższe frazy bez zmęczenia, pełnym głosem i na całej skali wokalnej
-dobrać odpowiedni repertuar i tonację (każdy głos jest niepowtarzalny i wymaga indywidualnego podejścia).

Dla osób zaawansowanych i profesjonalistów nauka śpiewu może być związana z pracą nad konkretnym repertuarem. Zależnie od poziomu zaawansowania może to być praca związana ze stylem, sposobem wydobycia dźwięku i zdobnictwem jak też interpretacją utworów. Szeroko pojęta emisja głosu jest przydatna dla wszystkich osób, które używają głosu w aktywny sposób: nauczycieli, dziennikarzy, osób prowadzących warsztaty, wykłady etc. Dobra emisja głosu sprawia, że staje się on dźwięczniejszy, bardziej nośny a nade wszystko się nie męczy.

Jeśli ktoś marzy o śpiewaniu, ale nie wierzy we własne możliwości, lub też chciałby się przygotować do występu, ale nigdy nie śpiewał i ma niewiele czasu, żeby się przygotować to też zapraszam. Myślę, że śpiew może być sposobem na wyrażenie tkwiących w nas głęboko uczuć, które czasem nawet łatwiej wyśpiewać niż wypowiedzieć. Jednak żeby ekspresja mogła być naprawdę wolna, potrzebny jest zapas techniki, która ułatwi nam wydobycie swobodnego dźwięku.

Podstawą każdej techniki, niezależnie od stylu muzycznego jest zawsze to samo: nauka prawidłowego oddechu, umiejętność użycia odpowiednich rezonatorów naszego ciała (w zależności od wysokości dźwięku i poszukiwanej ekspresji) oraz opuszczona krtań i rozluźnione przy śpiewaniu gardło. Przyswojenie tych umiejętności sprawia, że śpiewanie staje się prawdziwą przyjemnością:).

Czasem tkwi w nas głębokie pragnienie śpiewania, choć nie jesteśmy pewni własnych zdolności. Zachęcam wówczas do próby, bo jestem głęboko przekonana, że śpiew otwiera różne, często zaskakujące drogi i horyzonty…

Indywidualne lekcje śpiewu i emisji głosu prowadzę stacjonarnie w Warszawie: Pracownia Wokalna przy Łazienkach Królewskich (ul. Sielecka) oraz ONLINE (Skype, Messenger, Zoom). Chętnych proszę o kontakt. Ilość miejsc ograniczona.

Lekcje śpiewu prowadzę w języku polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Koszt zajęć zależy od długości lekcji (30 lub 45 lub 60min) oraz ilości (lekcje pojedyncze lub pakiet).
Lekcje można opłacić przelewem tradycyjnym (na konto w mBank), lub poprzez PayPal korzystając z linku: Pay the lessons by PayPal

Patrz też: Indywidualne lekcje śpiewu online

 

Dodaj komentarz