WOKALNE LEKCJE MISTRZOWSKIE

ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES – Wokalne Lekcje Mistrzowskie

fot. Jerzy Kościuszenko
Serdecznie zapraszam na lekcje indywidualne i warsztaty wokalne, które prowadzę w Warszawie oraz ONLINE (przez SKYPE, MESSENGER, ZOOM). Wszystkie zajęcia prowadzę w oparciu o wieloletnie doświadczenie wokalne, sceniczne, dydaktyczne i psychologiczne:

WARSZTATY WOKALNE – WARSZAWA

Pomagam wokalistom przygotowującym się do nagrań płytowych jak również konsultuję nagrany już materiał wokalny lub wokalno-instrumentalny pod kątem wydania płyty.

Jest także możliwość nauki pieśni z mojego repertuaru koncertowego, m.in: pieśni sefardyjskich, hiszpańskich i hebrajskich.

Nauka śpiewu w ramach lekcji indywidualnych online dostępna jest dla wszystkich: początkujących i zaawansowanych. Moimi uczniami są zarówno przygotowujący się do występów wokaliści czy aktorzy jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze śpiewem. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie pod względem systemu pracy i doboru ćwiczeń. Istnieje możliwość nauki śpiewu z  towarzyszeniem gitary.

Stałą formą warsztatów wokalnych w ciągu roku są zajęcia: EL ARTE DE CANTAR. Warsztaty odbywają się w niewielkiej grupie i są wyjątkową okazją zarówno do rozwoju głosu pod profesjonalną opieką jak też zetknięcia z pięknym, mało znanym w Polsce repertuarem. Więcej

Naukę śpiewu opieram na naturalnej emisji, która pozwala na  swobodne wydobycie głosu w pełnej jego skali i znajduje zastosowanie w każdym stylu śpiewania – od klasyki poprzez muzykę dawną i śpiew etniczny aż po różne warianty muzyki rozrywkowej. Potrafię też zdiagnozować przyczyny problemów wokalnych, wynikających zazwyczaj z błędów emisyjnych, oraz skutecznie pomóc w ich rozwiązaniu.
 
Podczas swojej drogi artystycznej studiowałam wiele technik wokalnych: zarówno związanych z muzyką dawną i klasyczną oraz ludową i etniczną (w szczególności sefardyjską), jak też technik związanych z muzyką rozrywkową. Podstawą każdej techniki jest jednak to samo: nauka prawidłowego oddechu, umiejętność użycia odpowiednich rezonatorów naszego ciała (w zależności od wysokości dźwięku i poszukiwanej ekspresji) oraz opuszczona krtań i rozluźnione przy śpiewaniu gardło.
 
Tę wiedzę przekazuję podczas prowadzonych przeze mnie zajęć poprzez różne, często autorskie, ćwiczenia emisyjno-oddechowe. Oczywiście ćwiczenia techniczne są zazwyczaj tylko wstępem do pracy nad konkretnym repertuarem zarówno w przypadku lekcji indywidualnych jak i warsztatów. Tematem warsztatów jest zazwyczaj nauka utworów związanych z konkretnym krajem, epoką lub stylem. Nauce pieśni towarzyszy praca nad właściwą dla danego gatunku ekspresją, barwą, a także charakterystycznymi rytmami, zdobnictwem i interpretacją.
 
Myślę, że śpiew może być sposobem na wyrażenie tkwiących w nas głęboko uczuć, które czasem nawet łatwiej wyśpiewać niż wypowiedzieć… Jednak żeby ekspresja mogła być naprawdę wolna, potrzebny jest zapas techniki, która ułatwi nam wydobycie swobodnego dźwięku.

Jeśli ktoś marzy o śpiewaniu, ale nie wierzy we własne możliwości, lub też chciałby się przygotować do występu, ale ma niewiele czasu, żeby się przygotować to też zapraszam. Lubię różne, ciekawe wyzwania:).

 

 
fot. Radek Rosiński

Sama wciąż poszukuję – jestem stale otwarta na naukę i nowe doświadczenia. Zachęcam do tego wszystkich, bo jestem głęboko przekonana, że śpiew otwiera różne, często bardzo zaskakujące możliwości…

 
Indywidualne lekcje śpiewu i emisji głosu prowadzę stacjonarnie w Warszawie: Pracownia Wokalna przy Łazienkach Królewskich (ul. Sielecka) oraz ONLINE (Skype, Messenger, Zoom).
Chętnych proszę o kontakt
 
Lekcje prowadzę w języku polskim, hiszpańskim, angielskim i francuskim.
 6_T. Zydowski z roza_1
fot. Radek Rosiński

Dodaj komentarz