RELACJE UCZNIÓW

Relacje osób uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez Annę Riveiro:

Serdecznie zapraszam na Indywidualne Lekcje Śpiewu w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL STUDIO oraz Warsztaty Wokalne w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES

OSOBY UCZESTNICZĄCE W LEKCJACH INDYWIDUALNYCH:

 

Fot. Albert Zawada

Anna Riveiro jest wspaniałą nauczycielką i ogromnie sobie cenię, że miałam dzięki niej możliwość studiowania pieśni sefardyjskich i hebrajskich. Opcja nauki online była bardzo wygodna, gdyż dzięki niej mogłam brać udział w zajęciach z Australii (mimo restrykcji na loty międzynarodowe). Uwagi, które otrzymałam od Anny Riveiro okazały się niezwykle pomocne w przygotowaniach do występów na żywo i do projektów nagraniowych. Ogromnie doceniam fachowość Anny Riveiro oraz jej znajomość subtelnych różnic fleksyjnych, które występują w ustnej tradycji sefardyjskiej.
Anna Riveiro jest cudowną nauczycielką, która bardzo wspiera swoich uczniów i jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam z nią pracować.

Ness (Vanessa Hooley), Australia, oficjalna strona: www.finess-studios.com

 

Zgłosiłam się do Anny Riveiro kilka lat temu z zamiarem pracy nad emisją głosu, ale już podczas pierwszego spotkania stało się jasne, że będę śpiewać. Zawsze chciałam śpiewać, uważałam jednak, że to niemożliwe - aż spotkałam właściwą nauczycielkę. Ania jest wspaniałą osobą, wybitną artystką, ma też talent dydaktyczny. Dzięki niej hebrajskie i sefardyjskie pieśni stały się częścią mojej codzienności, a ostatnio - sposobem na przetrwanie pandemii, bo lekcje z powodzeniem udało się przenieść do internetu. 
Julia Fiedorczuk (poetka i pisarka), Polska

Zawsze wydawało mi się, że skoro śpiewam wysoko to nisko już się nie da. Nic bardziej błędnego! Kilka miesięcy lekcji śpiewu u Anny Riveiro i okazało się, że skala rozszerzyła mi się w niesamowity sposób i w górę i w dół. Może sprawił to fakt, że od pierwszego spotkania czułam, że jestem w dobrych rękach - u doskonałej nauczycielki, świetnej śpiewaczki a przy tym wspaniałej osoby. Bardzo lubię te lekcje nie tylko z powodu doskonałych ćwiczeń wokalnych, ale również atmosfery – Ania nie stresuje, ale wspiera, dzięki czemu wyciąga z głosu to, co najlepsze. Podobają mi się także utwory, które śpiewamy - m.in. pieśni sefardyjskie, które są piękne i rzadko wykonywane. Jest to doskonała okazja, aby się ich nauczyć (a Anna Riveiro naprawdę wie, jak je śpiewać!). W czasie pandemii lekcje odbywają się online, ale to w niczym nie przeszkadza i myślę że nawet w ten sposób każdy może nauczyć się śpiewać i rozwinąć swój własny głos.
Agnieszka Kostera-Kosterzewska, Malta (uczestniczy też w zajęciach: „El Arte de cantar”).

Od 4 miesięcy biorę udział w lekcjach śpiewu online u Anny Riveiro. Na początku miałam sceptyczne nastawienie co do zajęć wokalnych przez internet, jednak moja nauczycielka szybko mi udowodniła, że się mylę. Myślę, że podczas lekcji online, szybciej wyłapuję swoje błędy. Najwięcej jednak zawdzięczam Pani Ani. Jest to miła osoba, która posiada dużą wiedzę na temat śpiewu. Bardzo szybko rozwiązała mój problem, ponieważ nie potrafiłam śpiewać wysokich dźwięków. Potrafi również pomóc w doborze repertuaru jak i w przygotowaniu do nagrania utworu bądź występu. Myślę, że od pierwszej lekcji do dnia dzisiejszego zrobiłam duże postępy, więc jeśli kochasz śpiewać a czujesz, że coś Ci nie wychodzi to myślę że Anna Riveiro bez problemu pomoże Ci w pozbyciu się Twojego niezadowolenia.
Angelika Beinka, Anglia

Od roku pani Anna Riveiro udziela mi lekcji śpiewu. Rozpoczynałam od podstaw. W tym czasie mój głos szybko się rozwinął i zaczęłam śpiewać trudne utwory sefardyjskie i hebrajskie. Obecnie korzystam z lekcji online. Ta forma nie jest przeszkodą do dalszego rozwoju i doskonalenia barwy głosu.
Katarzyna Jańczak, Polska

OSOBY UCZESTNICZĄCE W WARSZTATACH WOKALNYCH: „EL ARTE DE CANTAR”:

Anna Riveiro – śpiewaczka, artystka, a dla nas – jej uczennic – po prostu Ania.
Trafiłam do niej 10 lat temu, na warsztaty, które prowadziła w wakacje dla swojego ówczesnego chóru ”Los Bilbilicos”. Miałam chodzić na zajęcia przez miesiąc, a zostałam do dzisiaj: dla świetnej atmosfery panującej w grupie, dla niezwykłego, oryginalnego repertuaru, a przede wszystkim dla samej Ani – osoby ciepłej, charyzmatycznej, a nade wszystko profesjonalnej pod każdym względem. Jest nauczycielką, która sama przepięknie wykonuje fantastyczne pieśni, a do tego z każdej z nas potrafi wydobyć nasze, ukryte niekiedy pod płaszczykiem własnych lęków i wstydu, możliwości wokalne. Ja sama zaczynałam śpiewać jako drugi głos – w altach, a lekcje z Anią spowodowały, że poszerzyła się skala mojego głosu i po pewnym czasie mogłam już śpiewać w sopranach. Zawsze z utęsknieniem czekamy na kolejne zajęcia, bo wtedy możemy oderwać się od szarej codzienności i przenieść w inny świat, świat pięknych pieśni. Zwłaszcza teraz, choć nie możemy się spotykać osobiście, a zajęcia prowadzone są online, te cotygodniowe spotkania, to powiew świeżości w naszych zamkniętych przez pandemię domach...
Marta Koziarska, Polska

Na naukę nigdy nie jest za późno! Znalazłam Annę Riveiro i jej wspaniałą grupę śpiewających uczennic kilka lat temu, kiedy mieszkałam w Warszawie. Gdy zaczęłam brać udział w zajęciach, miałam niewielkie pojęcie, jak bardzo mogę rozwinąć swój głos, ponieważ nigdy wcześniej nie śpiewałam. Dobry słuch i poczucie rytmu, trochę odwagi, ciepłe zachęty od Ani i przyjazne wsparcie ze strony wszystkich osób z grupy sprawiły, że zaczęłam się rozwijać. W pewnym sensie pieśni sefardyjskie i inne, które znajdują się w repertuarze grupy mogą być wyzwaniem dla każdego, ponieważ wykonuje się je w językach, których nie rozumiemy. Mimo to wysiłek się opłaca – pieśni są przepiękne i pozwalają rozwinąć umiejętność śpiewu w taki sposób, w jaki być może nie zrobiłyby bardziej konwencjonalne lekcje lub zajęcia chóru. Było mi bardzo przykro, kiedy musiałam zrezygnować z lekcji, ponieważ w marcu 2020 wróciłam do USA. Wtedy okazało się, że pandemia ma jakieś zalety (choć oczywiście jest ich bardzo mało). Zajęcia zaczęły odbywać się online, co oznaczało, że mogę je kontynuować ze swojego domu w New Jersey! Czasami wykrojenie czasu na lekcję, kiedy jestem po południu w pracy jest dość trudne (łatwiej było uczestniczyć w nich wieczorem). Te cotygodniowe sesje są jednak źródłem ogromnej przyjemności i tak bardzo cennego kontaktu z drugim człowiekiem. Pozwoliły mi one również kontynuować pracę nad głosem. Jestem dozgonnie wdzięczna za dar, jakim było znalezienie Anny Riveiro i jej grupy!
Dina Smirnova, USA

Śpiewam, bo lubię śpiewać. Śpiewam z Maestrą już od kilku lat. Śpiewając otwieram serce i dotleniam mózg, bo śpiewając trzeba oddychać! Można wyśpiewać smutki i niepokoje. Dobrze jest śpiewać w grupie, w grupie jest wesoło i raźniej i okazało się, ze ćwiczenia on-line za pomocą Zoom działają i możemy się spotkać, choć w taki sposób. Maestra zawsze umiała nas zmotywować, na wesoło ale stanowczo. Cieszy się gdy widzi nasze postępy. Same czujemy, że lata ćwiczeń przynoszą rezultaty, rozwijamy się, otwieramy głosy i rośnie nasza wiara w umiejętności, rośnie radość ze śpiewania! Coraz więcej utworów znamy, uczymy się tekstów, które nie zawsze są proste, tym większe zadowolenie z umiejętności. Tym większa satysfakcja, że umiemy słowa i melodie sefardyjskie, które nie przeminą dopóty, dopóki, ktoś je będzie pamiętał, tak jak Maestra! Dziękuję Aniu!
Ewa Gościńska, Polska