SEFARAD ORIENTAL

SEFARAD AL TANGO - Pieśni sefardyjskie w rytmach tanga

SEFARAD AL TANGO - nowy projekt Anny Riveiro i towarzyszących jej wybitnych muzyków specjalizujących się zarówno w muzyce orientalnej jak i w tangu argentyńskim. Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski a Sefarad to hebrajska nazwa Hiszpanii. Wyboru pieśni do programu dokonała Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad” - eSefarad.com). Artystka wszystkie pieśni wykonuje w oryginalnym języku Sefardyjczyków ladino.

W programie SEFARAD AL TANGO pieśni sefardyjskie zabrzmią w nowych aranżacjach inspirowanych tangiem argentyńskim.
Program uzupełnią pieśni z kręgu kultury iberoamerykańskiej zaaranżowane przez zespół w rytmach tanga i milongi argentyńskiej. Program mieni się różnorodnymi rytmami i barwami zaś zmysłowy głos solistki i ekspresyjna gra muzyków wciągają słuchacza w pełen emocji dialog...

Kunszt wokalny Anny Riveiro i wirtuozeria muzyków gwarantują naprawdę wyjątkowy spektakl muzyczny.

Wykonawcy:
Anna Riveiro: śpiew, tłumaczenia, koncepcja i scenariusz koncertu
Wojciech Gumiński: kontrabas
Piotr Kopietz: bandoneon
Michał Pindakiewicz: gitara

Pieśni sefardyjskie w interpretacji Anny Riveiro zachowały coś z żydowskiej nostalgii, hiszpańskiego żywiołu i orientalnej zmysłowości. Pozwalają zatopić się w magii Orientu, na chwilę, na godzinę… na całe życie?”    Polska The Times

"Anna Riveiro to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek. Wyjątkowy głos, o ciepłej, południowej barwie oraz różnorodne inspiracje muzyczne pozwalają zająć jej szczególne miejsce na polskiej i światowej scenie muzycznej."         
Jazz Forum, The European Jazz Magazin

"Anna Riveiro is the most prominent Polish interpretatrice of the music of Sephardic Jews. ...She sings Sephardic, Hebrew, Yiddish songs. As an interpreter of Jewish songs Anna Riveiro is on an absolute top of the world!"         
Maciej Lewenstein (the author of „Polish Jazz Recordings and Beyond”)